opinie Google jak je zdobyć

Opinie Google wyświetlane są m.in. w Twojej wizytówce firmy, którą użytkownicy najpopularniejszej wyszukiwarki widzą, gdy wpiszą nazwę Twojej firmy w pole wyszukiwania. A, że nie od dziś wiadomo, iż opinie w Internecie budują (niszczą) biznes internetowy, musisz zadbać o odpowiednie recenzje by zyskać, a nie stracić.

Czym są opinie Google?

Opinie Google to nic innego jak recenzje Twojej firmy, Twoich produktów czy usług zamieszczone na wizytówce “Google Moja firma”.

Najczęściej znajdują się one po prawej stronie wyszukiwarki, po wpisaniu odpowiedniego hasła, na które Google wyświetla Twoją firmę (np. nazwa czy rodzaj działalności, który się wiąże z Twoim biznesem). Możesz zauważyć, że niektóre firmy (bardzo do siebie podobne) znacząco różnią się ilością otrzymanych opinii Google.

Tajemnicą poliszynela jest, że Google lubi to co…Googl’owskie. Jeśli więc firma ma swoją wizytówkę Google Moja Firma, a także notuje dużą liczbę opinii (do tego pozytywnych) to będzie przez wyszukiwarkę promowana. A co za tym idzie, właściciel takiego biznesu będzie mógł liczyć na większą liczbę klientów. Warto zatem zadbać o opinie Google.

Wizytówka Google to obowiązek. Tak?

Zanim to jednak zrobisz, a użytkownicy będą mogli wystawiać opinie, musisz założyć wizytówkę firmy, znaną również jako Google Moja Firma. O tym jak to zrobić (jest to darmowe i właściwie wymaga 5 minut Twojej pracy) pisałem w tym artykule. Jedyne co będziesz potrzebował to… uzbroić się w cierpliwość, bowiem najpierw przyjdzie Ci czekać (nawet kilkanaście dni) na list od Google, a następnie nie krócej, aż wizytówka zacznie pokazywać się w wyszukiwarce. Potem jednak, internauci korzystający z Google mogą bez przeszkód wystawiać Ci opinie.

Jak pozyskać opinie Google?

O ile założenie wizytówki Google Moja Firma nie jest zadaniem trudnym, o tyle sprawienie, żeby ludzie, Twoi klienci pisali opinie (pozytywne!) jest znacznie trudniejsze. Oczywiście nie mówię tu o sytuacji gdy ktoś chce Ci wystawić opinie negatywną (bo taką otrzymać to w przypadku niewłaściwego podejścia do klienta nie problem), ale o sytuacji gdy chcesz otrzymać pozytywne opinie Google.

Oczywiście, niektórym biznesom (jak np. restauracjom) nieco łatwiej jest pozyskiwać opinie, ale nie martw się, bo każdy biznes może sobie wypracować odpowiednią strategię, która zaowocuje zbieraniem dużej liczby opinii. A dzięki opiniom Google zyskasz nie tylko w oczach amerykańskiego giganta, ale przede wszystkim klientów, którzy łatwiej i chętniej zaufają firmie posiadającej dużą liczbę pozytywnych opinii. O tym jak je pozyskiwać i wykorzystać piszę w moim poradniku “Jak naprawdę zarabiać w Internecie”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*