wizytówka Google moja firma

Wizytówka Google, choć niepozornie jest tylko informacjami o Twojej firmie, to może przyczynić się do zwiększenia liczby klientów. Jak to możliwe?

Na przykład jeśli wpiszę w Google “restauracja” to wyszukiwarka w pierwszej kolejności wyświetli mi pobliskie restauracje, które mają założoną swoją wizytówkę.

wizytówka Google

Czym jest wizytówka Google?

Wizytówka Google, znana również jako Google Moja Firma to forma prezentacji Twojej firmy w wyszukiwarce Google. Prezentuje ona skrócone informacje o Twoim biznesie jak:

  • adres
  • godziny otwarcia
  • telefon
  • opinie Google
  • opinie z Facebooka
  • wskazówki dojazdu
  • zdjęcia

Jeśli Twój biznes jest dobrze rozpoznawalny, a wizytówka Google została utworzona, to po wpisaniu nazwy Twojego biznesu powinna wyświetlić się ona z prawej strony wyników wyszukiwania.

wizytówka firmy w Google

Dla kogo wizytówka Google?

Najwięcej, dzięki wizytówce Google zyskać mogą właściciele biznesów lokalnych, bo jak widzisz, wyszukując restauracji, Google ustala moją lokalizację (jeśli na to pozwalam, a 99% Internautów (nie)świadomie to robi), a następnie wyświetla pobliskie mi punkty.

Ale wizytówka Google przeznaczona jest nie tylko dla przedsiębiorców działających lokalnie. Przecież jeśli prowadzisz firmę sprzedającą, dajmy na to ubrania, to również Internauci mogą Cię wyszukiwać. By zobaczyć zdjęcia, sprawdzić opinie, zdobyć numer telefonu.

Możesz być pewien, że Google lepiej traktuje te strony, które mają założoną wizytówkę Google, traktując te informację jako integralną część strony, biznesu. A, że Google lubi transparentne firmy, które udostępniają wszystkie informacje, winduje takie biznesy na szczyt listy wyszukiwań.

 

Jak założyć wizytówkę Google dla Twojego biznesu?

Wizytówka Google jest całkowicie darmowa, nie generuje żadnych kosztów ani też do niczego nie zobowiązuje.
A korzyści daje bardzo dużo i dla większości biznesów jest…obowiązkiem. Założysz ją w kilka chwil, bez żadnych kosztów i problemów na tej stronie Google. Musisz posiadać konto Gmail by tego dokonać. Wystarczy wprowadzić kilka podstawowych informacji i…gotowe.

Potem jedyne co musisz zrobić to poczekać na list od Google, który dotrze do Ciebie w  trakcie kilku dni, a nierzadko nawet tygodni. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami zawartymi w liście (co sprowadza się do wprowadzenia kodu weryfikacyjnego). Zanim jednak Twoja wizytówka Google będzie widoczna w wynikach wyszukiwania, minąć może kolejne kilka dni (tygodni).

Wizytówka Google gotowa. Co potem?

Teoretycznie po utworzeniu wizytówki Twojej firmy w Google nie musisz robić już nic. Jeśli jednak chcesz, żeby Twój biznes się rozwijał, a liczba klientów nieustannie zwiększała… zadbaj o opinie.

opinie Google na wizytówce Twojej firmy

Jak widzisz, wizytówka firmy w Google wyświetla opinie z Google, a także Facebooka. Większość Internautów, którzy będą wyszukiwali informacji o Twoim biznesie na pewno się z nimi zapozna. Dlatego warto o nie zadbać, tak by zyskać (a nie stracić) w oczach klientów.

W moim poradniku “Jak naprawdę zarabiać w Internecie” dowiesz się jak pozyskać opinie od klientów czy jak zachęcić ich do pozostawienia recenzji na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*