Prowadzisz biznes internetowy i zastanawiasz się jak sprzedawać więcej na Allegro? Dla wielu przedsiębiorców portal Allegro jest jednym (lub głównym) źródłem dochodów, wobec czego wielkość sprzedaży uzyskana w tym źródle decyduje o powodzeniu biznesu internetowego.

Sprzedaż na Allegro

Sprzedaż, prowadzenie biznesu na Allegro nie jest proste, choć potencjał sprzedażowy ogromny. Konkurencja, która istnieje na Allegro jest bardzo silna, a ceny często zaniżone. Okazuje się bowiem, że na Allegro sprzedaje…samo Allegro, hurtownicy, bezpośredni producenci. Wobec takiej konkurencji sprzedaż wielu produktów staje się kompletnie nieopłacalna, ponieważ marże są bardzo niskie.

Musisz zrozumieć, że chociaż sprzedaż na Allegro ma ogromny potencjał, bo “kupuje tutaj pół Polski” to jednak nie dla każdego produktu jest to dobry rynek zbytu. Zanim na dobre uruchomisz swój biznes internetowy oparty o sprzedaż na Allegro zbadaj konkurencję i zastanów się czy będziesz w stanie ją pokonać.

Ważnym aspektem są również opłaty za aukcje na Allegro. Wystawianie aukcji, dodawanie zdjęć, prowizja od sprzedaży – to wszystko kosztuje i zmniejsza zysk na sprzedaży.

Jak sprzedawać więcej na Allegro

Jest kilka sposobów jak sprzedawać więcej na Allegro. Niektóre z nich nie wymagają wielkiej pracy, a wręcz jest to proces jednorazowy. Aby podnieść sprzedaż na Allegro, czasami będziesz musiał również zainwestować w lepszy sprzęt. Zanim postanowisz wdrożyć jakiekolwiek rozwiązanie zwiększające sprzedaż na Allegro zastanów się na ile jest to opłacalne.

Przykładem mogą być reklamy aukcji tzw. Allegro Ads – wprawdzie istnieje szansa na to, że w ten sposób zwiększysz sprzedaż na Allegro, ale koszty tej formy promocji mogą być zbyt duże.

jak podnieść sprzedaż na Allegro
Tak wyświetlają się reklamy Allegro Ads

Więcej o Allegro Ads przeczytasz tutaj. Ja jednak chciałbym się skupić na innych, skutecznych sposobach na to jak sprzedawać więcej na Allegro.

Zrób zdjęcia, które podniosą sprzedaż

Zdjęcia, to one sprzedają. Przynajmniej w większości kategorii, w głównej mierze takich jak: moda, motoryzacja, kolekcje i sztuka, dzieci. Nie myśl jednak, że w takich kategoriach jak książki czy sport zdjęcie nie mają znaczenia! Dobre zdjęcie jest w stanie podnieść sprzedaż nawet o kilka razy.

A jak powinno wyglądać dobre zdjęcie na Allegro?

 • wysokiej jakości – nie rób zdjęć “kalkulatorem”, postaraj się o dobry aparat,
 • jasne, dobrze oświetlone – przedmiot, który chcesz sprzedać powinien być dobrze widoczny,
 • z odpowiednio dobranym tłem – przetestuj, które rozwiązanie sprawdza się lepiej (bez tła lub z tłem stylizowanym). Nie rób jednak zdjęć roweru, który chcesz sprzedać “pod blokiem”,
 • pokaż istotne detale – niech przedmiot, który sprzedajesz jest “widoczny z każdej strony” – kupujący łatwiej wtedy Ci zaufają.

Stwórz czytelny i zachęcający opis

Opis, to Twój komunikat do potencjalnego kupującego. Za jego pomocą masz okazję przekonać go do zakupu. Opis powinien być jasny, czytelny i konkretny. Napisz WIELKIMI LITERAMI co sprzedajesz, wyeksponuj atuty przedmiotu, pisz krótko i konkretnie. Jeśli potrzebujesz umieścić bardziej precyzyjne informacje to przechodź “od ogółu do szczegółu”.

Podziel swoją aukcję na części:

 • opis produktu
 • sposób dostawy
 • dane kontaktowe
 • informacje istotne dla kupującego

Niech kupujący z łatwością znajdziesz informacje jakich poszukuje. Twoja aukcja nie może sprawiać wrażenia umowy z “gwiazdkami pisanymi małym druczkiem”.

Nie muszę chyba wspominać, że Twoja aukcja powinna być pozbawiona błędu ortograficznych, stylistycznych i wyglądać schludnie?

Opcje dostawy są bardzo ważne

Wydaje Ci się, że oferujesz darmową dostawę kurierem i to strzał w dziesiątkę? Otóż nie, bo choć Tobie wydaje się, iż kurier to najlepsze rozwiązanie, to klienci nie muszą tego zdania podzielać. Ktoś przecież mógł mieć złe doświadczenie z kurierem (np. zniszczona paczka), ktoś ze względu na specyfikę swojej pracy może nie być zdolny do odbioru paczki w ten sposób.

Najwłaściwiej jest oferować kilka form dostawy:

 • kurier
 • poczta
 • odbiór w punkcie

W ten sposób pokryjesz wszystkie możliwości i żaden klient “nie odpadnie” z tak błahego powodu.

Zastanów się nad kosztami przesyłki

Koszty przesyłki często przechylić mogą szalę wyboru jednej oferty nad drugą, bo przy porównaniu dwóch, kupujący wybrać może tańszą opcję. Sposobów na to jak zwiększyć sprzedaż na Allegro ustanawiając koszty przesyłki jest kilka. Możesz:

 • zaoferować darmową dostawę – ta opcja jest dodatkowo wyróżniana przez Allegro i klienci często korzystają z takich aukcji. Gorzej wyjdziesz na tym jeśli Twoi klienci kupują kilka produktów i wybiorą ofertę z tańszym produktem, ale płatną dostawą (co i tak w ogólnym rozrachunku, przy dużych zakupach wyjdzie taniej)
 • zastanów się (a najlepiej sprawdź) jakich zakupów dokonują Twoi klienci. Kupują tylko jedną sztukę? Wtedy zaoferuj darmową dostawę. Kupują więcej produktów na raz? Zaoferuj produkt w niższej cenie + stałą opłatę za przesyłkę bez względu na ilość kupionych przedmiotów (jeśli to możliwe).

Możesz również łączyć obie strategie i wystawiać dwie aukcje, np.:

 • produkt X za 99 zł + darmowa dostawa
 • produkt X za 89 zł + 10 zł dostawa

W ten sposób:

 • będziesz najtańszy dla tych, którzy szukają wg najniższej ceny
 • będziesz najtańszy dla tych, którzy szukają wg najniższej ceny z dostawą

Poleć swoje pozostałe aukcje

Warto poinformować odwiedzających Twoją aukcję jak wygląda Twoja oferta. Jeśli nie kupią produktu X to może zainteresuje ich produkt Y? Jeśli już trafili na Twoją aukcję to warto ten fakt wykorzystać. Przedstaw swoje pozostałe aukcje w formie ładnej grafiki na początku i końcu swojej aukcji, a z całą pewnością podniesiesz sprzedaż na Allegro.

W ten sposób sprzedasz więcej:

 • klient ogląda produkt X, ale kupuje produkt Y (którego nawet by nie zobaczył gdyby nie polecenie pozostałych aukcji),
 • klient kupuje produkt X, ale dodatkowo kupuje również produkt Y (gdybyś go nie polecił to dochód byłby niższy).

Dbaj o dobrą opinię na Allegro

Większość kupujących przed dokonaniem zakupu sprawdza opinie o sprzedającym. Jeśli oferta cenowo jest podobna to oczywiście kupujący wybierze najczęściej tego sprzedającego, który ma nieskazitelną renomę. Posiadając 100% pozytywnych komentarzy, kupujący nie zawahają się dokonać z Tobą transakcji.

Skorzystaj z profesjonalnego szablonu aukcji

W oczach kontrahenta (potencjalnego kupującego) musisz budzić obraz człowieka godnego zaufania. Twoja aukcja musisz zatem wyglądać profesjonalnie, schludnie, ładnie, elegancko. Wykorzystaj profesjonalne szablony do aukcji na Allegro i w ten sposób zwiększ sprzedaż. Dzięki takim szablonom Twoje aukcje będą wyglądać zachęcająco, klienci bez problemu odnajdą potrzebne informacje. W najnowszych trendach stawia się na jasne kolory i minimalizm w połączeniu z subtelnymi grafikami.

Mało znane triki jak sprzedawać więcej na Allegro

Jeśli pragniesz poznać inne, mało znane – choć bardzo skuteczne sposoby na podnoszenie sprzedaży na Allegro to przeczytaj mój kurs “Jak naprawdę zarabiać w Internecie” i dowiesz się o sposobach, które DZIAŁAJĄ.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*