dlaczego warto zarabiac w Internecie

Wciąż zastanawiasz się czy i dlaczego warto zarabiać w Internecie? Myślisz, że praca na etacie jest “pewniejsza”, “bardziej stabilna” i lepsza? Ja nigdy takich wątpliwości nie miałem i zawsze (nawet niegdyś pracując na etacie) myślałem o tym co by tu zrobić, żeby zarabiać w Internecie.

Tak przez wiele tygodni, miesięcy uczyłem się biznesu internetowego metodą prób i błędów. Początkowo zarabiałem na tym grosze, ale zawsze czułem, że biznes internetowy jest tym co chcę robić. Dlaczego? Ponieważ ma wiele niepodważalnych zalet, które sprawiają, że taka “praca” to czysta przyjemność. Do tego dość dobrze płatna.

Zarabiając w Internecie pracujesz kiedy chcesz

Zaletą e-biznesu jest możlwość pracy w dowolnym czasie. Możesz pracować od 10 do 12, od 12 do 20, od 6 do 9, od 19 do 22. Jak Ci wygodnie, kiedy chcesz. A jeśli masz ochotę (i możliwość) to zrobisz sobie kilka dni wolnego. Nikt Cię za to nie zgani, nikt Cię nie zwolni, nie da nagany. Sam jesteś swoim Panem (lub Panią) i pracujesz kiedy chcesz.

Kontrola własnego czasu to coś co ja sobie bardzo cenię, a co w obecnych czasach zostaje zatracone przez większość ludzi, którzy niczym dobrze zaprogramowane roboty pracują od poniedziałku do piątku (soboty) w wyznaczonych 8 czy nawet 10 godzinnych zmianach.

“Więzienie” psychiczne w jakim byłem podczas pracy na etacie, ta świadomość, że jutro poniedziałek, że jutro muszę wstać i iść do pracy, za którą nie przepadam była jednym z największych determinant, które sprawiały, że czułem, iż biznes w Internecie to coś za co muszę się zabrać.

Zarabiając w Internecie masz czas dla siebie

Czas. Nie bez powodu wspominam o nim po raz kolejny. Nie doceniamy go. Życie płynie nieubłaganie. Pamiętam jak pracując na etacie każdy mój dzień był taki sam. 8-16 do pracy, wykonywanie nudnych obowiązków, powrót do domu, coś zjeść, coś porobić i trzeba iść spać – bo JUTRO DO PRACY. Miałem tego dość.

Mając biznes internetowy zdarzają się dni, w których “pracuję” po kilka godzin dziennie. Ale absolutnie nie czuję bym robił to z przymusu – robię, bo mam ochotę napisać ciekawy artykuł, bo chcę zarobić więcej, bo moi Klienci czekają na produkt, za który właśnie zapłacili kiedy ja oglądałem film. No właśnie – miałem czas dla siebie. Realizowałem swoje hobby, spędzałem czas z rodziną, byłem na wycieczce – kiedy chcę, jak chcę. Pracując w Internecie masz czas dla siebie.

Nie masz szefa, który patrzy Ci na ręce

Nie wiem jak Wy, ale ja nienawidzę kiedy ktoś patrzy mi na ręce. Kiedy ktoś stojąc nade mną spogląda na to co robię. Nawet gdyby to był miły szef, po prostu sprawdzający co obecnie wykonuję. Kontrola to coś czego ja nie znoszę i myślę, że nie znosi większość osób.

Jesteśmy kontrolowani na każdym kroku, a praca w dużej korporacji przypomina opowieść Georgea Orwella o Wielkim Bracie, który na wszystko patrzy.

Na całe szczęście prowadząc biznes internetowy możesz być pewnym, że sam sobie jesteś szefem i to Ty ustalasz warunki gry.

Zarabiając w Internecie robisz to co lubisz

Zarabiając w Internecie możesz robić to co lubisz, a nawet kochasz. Dzięki potędze e-biznesu możliwym jest zarabiać na pisaniu o modzie, komentowaniu meczy piłki nożnej, graniu na konsoli, szydełkowaniu, malowaniu mebli, pisaniu wierszy, szyciu apaszek, malowaniu karykatur, nagrywaniu muzyki, projektowaniu grafiki, handlowi święcącymi się w nocy sznurówkami.

Kiedy pracujesz przy tym co lubisz praca przestaje być żmudnym obowiązkiem, który nas zniechęca, a staje się przyjemnością, dla której każdego dnia chce nam się wstawać z łóżka. A uwierz mi radość z pierwszego sprzedanego przedmiotu, pierwszej wystawionej faktury za usługę jest ogromna. I powtarza się za każdym razem kiedy otrzymujesz powiadomienie “Twój Klient właśnie zamówił…”.

Finansowo odczuwasz wynik Twojej pracy

Pracując na etacie chodzisz do pracy każdego dnia spędzając tam w większości przypadków 8 godzin. Po miesiącu nierzadko bardzo ciężkiej i niedocenianej pracy otrzymujesz mniej lub bardziej zadowalające wynagrodzenie. Na codzień nie widzisz jednak wyniku Twojej pracy.

biznesie internetowym jest zupełnie odwrotnie. Każdego dnia dokładnie widzisz ile pieniędzy udało Ci się zarobić i w tej samej chwili możesz je wypłacić ze swojego konta.

Wiesz również, że im bardziej się starasz, tym więcej możesz zarobić – to nakręca do działania.

Zarobki są niczym nieograniczone

Jak dobrze płatnego etatu sobie nie wyobrazisz, to jednak zarobki są w nim ograniczone – do pewnego poziomu. Ograniczone czasowo, bo przecież nie da się pracować dłużej niż fizycznie jest to możliwe. Tymczasem w e-biznesie zarobki są nieograniczone. Wciąż możesz pozyskiwać kolejnych klientów, sprzedawać więcej, drożej, wprowadzać nowe produkty. To właśnie kolejna cecha biznesu internetowego, która przekonała mnie do tego, że jest to mój sposób na życie.

Jeśli i Ty chcesz spróbować swoich sił w e-biznesie to czytaj mój blog oraz zapisz się na kurs zarabiania w Internecie.

2 thoughts on “Dlaczego warto zarabiać w Internecie?

  1. Pingback: E-biznes – czy warto? | Usługi i oferty

  2. Pingback: Jak zarabiać w Internecie? | W strone okazji

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*