pomysły na dochód pasywny

Kto nie marzy o tym by mieć dochód pasywny i zarabiać niemal dwadzieścia cztery godziny na dobę – i to nie pracując!

Tak właśnie wygląda życie ludzi, którym udało się tak rozwinąć swój biznes internetowy, przeprowadzić takie inwestycje lub wykonać jednorazową pracę, które to przełożyły się na osiągnięcie dochodu pasywnego.

Ten kto cieszy się z dochodu pasywnego, zarabia pieniądze nawet wtedy gdy śpi, odpoczywa na wakacjach czy ogląda mecz.

Możesz właśnie być na spacerze ze swoim psem, możesz bawić się z dzieckiem, możesz pływać w basenie: jeśli zarabiasz pasywnie, pieniądze mogą do Ciebie trafić w każdej chwili. A Ty nawet tego nie wiesz. I jesteś szczęśliwy.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • co to jest dochód pasywny
 • kto może uzyskiwać dochód pasywny

Ale także zobaczysz:

 • pomysły na dochód pasywny poza Internetem
 • jak uzyskać dochód pasywny prowadząc biznes internetowy

W ten sposób możesz zarabiać naprawdę duże pieniądze, o ile tylko odpowiednio wykorzystasz dobry pomysł. 

Co wspaniałe, koszt prowadzenia biznesu z dochodem pasywnym może wynosić niewiele ponad 100 zł rocznie.

Dochód pasywny to wolność finansowa.

Co to znaczy dochód pasywny?

O dochodzie pasywnym mówimy wtedy, kiedy raz wykonana praca przynosi nam stałe zyski (dochody).

W praktyce rozchodzi się o to, że najpierw wykonujemy jakąś pracę (np. tworzymy stronę internetową, wydajemy, e-booka, dokonujemy inwestycji), a następnie czerpiemy z tego zyski.

Osoba, która osiąga dochód pasywny nazywana jest rentierem.

Brzmi pięknie prawda? Nic nie robisz, a zarabiasz. I właśnie dlatego warto walczyć o to, by taki dochód sobie zapewnić.

Zawsze mówiłem sobie:

W przyszłości chcę mieć dochód pasywny -powtarzałem sobie te zdanie jak mantrę. Nie widzę siebie pracującego na etacie, a chociaż lubię wykonywać zlecenia i prowadzić biznes w domowym zaciszu, to jednak bardzo przyjemnie jest mieć świadomość, że zarabiam pieniądze leżąc na plaży czy jeżdżąc na rowerze.

Czy mogę mieć dochód pasywny i co muszę zrobić by tak się stało?

Aby stać się rentierem, czyli osiągać dochód pasywnymusisz wpaść na odpowiedni pomysł, który Ci taki zarobek da.

Następnie musisz wykonać “pracę” (na przykład wydać książkę) lub dokonać inwestycji (na przykład kupić mieszkanie) by potem czerpać zyski (dostawać honorarium, dywidendę, czyli po prostu zarabiać pieniądze).

Błędnie jest myśleć, iż osiągnięcie dochodu pasywnego nie jest możliwe lub wymaga ogromnych nakładów finansowych.

Ba, często zdarza się tak, że osiągnąć dochód pasywny można znacznie łatwiej niż mogłoby się wydawać. I w dodatku nie ponosząc przy tym ogromnych kosztów.

Poniżej znajdziesz listę 20 pomysłów na dochód pasywny, które uświadomią Ci, że “nic nie robienie i zarabianie” przy tym pieniędzy jest realne i jest bliższe Ciebie niż Ci się wydaje.

Jakieś pomysły na dochód pasywny, poza e-biznesem?

Aby uzyskiwać dochód pasywny, wcale nie musisz działać w Internecie. Poniżej znajdziesz 9 pomysłów na dochód pasywny prowadząc biznes (inwestycje) stacjonarny.

1.Zakup mieszkania i jego wynajem

Jednym z najprostszych, ale przy tym najpewniejszych pomysłów na dochód pasywny okazuje się być zakup mieszkania, które następnie będziesz wynajmował.

Popyt na mieszkania do wynajęcia jest ogromny i w “chwytliwych” miastach jak choćby Warszawa, Kraków czy Wrocław mieszkania znikają od ręki. Wręcz ich brakuje.

Również w mniejszych miastach możesz doświadczyć tego faktu. Na początek możesz spróbować wystawić fikcyjne ogłoszenie na portalu by sprawdzić jak wiele telefonów otrzymasz.

Koszty uzyskania dochodu pasywnego z wynajmu mieszkania uzależnione są przede wszystkim od:

   • wielkości mieszkania,
   • lokalizacji mieszkania.

Miesięcznie możesz w ten sposób uzyskiwać dochód pasywny od kilkuset złotych wzwyż.

Najczęściej po kilkunastu latach, inwestycja się zwraca, Ty masz mieszkanie “za darmo”, a dodatkowo uzyskujesz dochód pasywny.

2.Prawa autorskie: patenty, książki

Klasyczny przykład tego jak uzyskać dochód pasywny, czyli honorarium z tytułu praw autorskich.

Teoretycznie nie ma w tym nic trudnego: wystarczy napisać książkę lub wpaść na pomysł, który można opatentować.

Następnie możesz z tego czerpać wręcz nieograniczone zyski.

Popularni autorzy książek zarabiają od kilku do kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie.

Problem polega jednak na tym, że mało które wydawnictwo jest skore nawiązać współpracę z początkującym (nieznanym autorem), gdyż czytelnicy “kupują autorów, a nie książki”.

Jeszcze większy dochód może zyskiwać każdy rentier, który opatentuje swój wynalazek (a następnie np. te prawa odsprzedaje dużym firmom). W tym wypadku pomysł musi być jednak naprawdę innowacyjny.

3.Źródła finansowe: akcje, obligacje, dywidenda, renta czy emerytura

Zakładam, że nikt z nas nie myśli o tym by renta czy emerytura stała się jego dochodem pasywnym, ale takim jest – stąd ich obecność w tym zestawieniu.

Jednak każde finansowe inwestycje: zakup akcji czy obligacji doprowadza do tego, że zaczynasz uzyskiwać dochód pasywny.

Jak duży? Zależy to od ilości zakupionych akcji czy obligacji oraz sytuacji konkretnego przedsiębiorstwa na rynku. Zazwyczaj jest to jednak poziom kilku lub kilkunastu procent w skali roku.

Czy to dużo, czy to mało? Wszystko zależy od wysokości Twojej inwestycji i oczekiwań względem zarobków. Zawsze to jednak “pieniądze z nieba, na które nie trzeba pracować”.

4.Ogromny biznes, gdzie ludzie pracują na (dla) Ciebie

Być może na Twojej drodze do ogromnych pieniędzy zostało jeszcze kilka zakrętów, ale kiedy uda Ci się rozwinąć na tyle dużą firmę, że zatrudnisz kilkanaście osób, to właśnie Twoi pracownicy mogą dla Ciebie generować dochód pasywny.

By tak się stało musisz sprawić by firma działała “sama”, a kontrolę przejęli zatrudnieni przez Ciebie menadżerowi.

Kiedy będziesz w takiej sytuacji, zysk firmy (lub dywidenda z udziałów) będzie stanowiła Twój dochód pasywny, na który “nie musisz pracować”.

5.Biznes MLM czyli procent od sprzedaży innych (piramida)

Znasz te wszystkie ogłoszenia typu “Poszukiwane ambitne osoby do sprzedaży” itp.?

To doskonały przykład tego jak można zdobyć dochód pasywny, niewiele pracując.

O co w tym wszystkim chodzi?

Wyobraź sobie firmę, która płaci za sprzedaż jej produktów. Sprzedajesz ich produkty za 100 zł i otrzymujesz od tego 10 zł.

Dodatkowo takie firmy zatrudniają pracowników na zasadzie “piramidy” gdzie dla współpracowników na wyższym szczeblu zawsze “skapuje” określony procent sprzedaży tych na niższym.

Np. jeśli zwerbuję Ciebie jako pracownika firmy X “pod sobą” to będziemy wykonywać tę samą pracę (sprzedaż produktów).

Ty otrzymasz 10% od sprzedaży, podobnie jak ja. Z tą jednak różnicą, że ja dodatkowo otrzymam x% Twoich zarobków, “bo Cię zwerbowałem”.

W przypadku werbunku jednej osoby, trudno byłoby mi uzyskać satysfakcjonujący dochód pasywny. Jeśli jednak stworzę pod sobą piramidę kilkudziesięciu osób, moje zarobki mogą być znacznie wyższe.

6.Wynajem samochodów

Nie jest to najtańsza inwestycja w dochód pasywny, ale na pewno zarobione w ten sposób pieniądze mogą być więcej niż satysfakcjonujące.

Popyt na samochody do wynajęcia jest coraz większy. A to, ktoś potrzebuje busa do transportu, a to ktoś chce wynająć luksusowy samochód na specjalną okazję, na przykład swój ślub.

Możesz się zdziwić jak wiele osób chce wynajmować samochody – i jak głoszą eksperci, popyt ten będzie wzrastać.

Ten trend można wykorzystać by zdobyć swój dochód pasywny. Jeśli masz wystarczający zapas gotówki możesz zakupić kilka samochodów, które następnie będziesz wynajmować.

Koszty jak i ewentualne zyski uzależnione są od modeli samochodów, które będziesz oferować, skuteczności Twojej reklamy jak i okolicy, w której działasz. Na pewno jednak można z tego żyć.

7.Urządzenia samoobsługowe (np. z napojami i jedzeniem)

Każdego dnia, każdy z nas je i pije. I fakt ten można wykorzystać by zrobić na tym dobry biznes, nawet
z dochodem pasywnym.

Mowa o automatach vendingowych. Ta tajemnicza nazwa nie kryje w sobie nic innego jak maszyny, do których wrzucamy kilka złotych by po kilkunastu sekundach odebrać napój lub przekąskę.

Zysk na takich maszynach może być zaskakujący duży.

Absolutnie najważniejszym aspektem w tym biznesie jest dobra lokalizacja. Dobra czyli taka gdzie jest dużo ludzi i są oni głodni.

Przykładem miejsc, w których zarobisz dużo na automatach z piciem i jedzeniem są szkoły, uczelnie, miejsca publiczne, dworce, galerie handlowe czy okolice przystanków PKP i PKS.

8.Reklamowy biznes: billboardy

Inwestycja w wynajem ziemi może przynieść spory dochód pasywny, kto tę ziemią przeznaczy na wynajem billboardów.

Kilkanaście świetnie zlokalizowanych billboardów (przy ruchliwych autostradach) przynieść może zyski wynoszące kilka dobrych tysięcy złotych.

Jest wiele firm, które chcą i muszą się reklamować. Przy ruchliwych drogach ciężko znaleźć wolny billboard na wynajem, gdyż większość została zarezerwowana na wiele miesięcy, a nawet lat!

By zarabiać w ten sposób będziesz musiał początkowo ponieść pewne koszty, ale mogą one się szybko zwrócić.

9.Myjnia samoobsługowa

Od kilku dobrych lat trwa “boom” na myjnie samoobsługowe.

Każdy chce jeździć czystym, dobrze prezentującym się autem.

Ale mycie samochodu “pod blokiem” lub na działce bywa kłopotliwe. Albo nie mamy ku temu możliwości, albo trzeba wszystko przygotować co jest czasochłonne.

A dziś, ludzie chcą mieć “szybko i dobrze”. Dlatego znacznie łatwiej jest zapłacić 5-10 zł i mieć czyste auto bez potrzeby rozciągania węży z wodą i kombinowania. Wystarczy zajechać na myjnię samoobsługową.

Ta z kolei może stanowić Twoje źródło dochodu pasywnego. Co więcej, wcale nie musisz zastanawiać się “jak to zrobić by zarobić”, bo wiele firm oferuje otwarcie myjni samoobsługowej w formie franczyzy.

Koszt to co przynajmniej kilkadziesiąt (a często nawet kilkaset) tysięcy złotych.

Chociaż zyski mogą być bardzo duże, to również trzeba pamiętać o sporych kosztach: ziemia, na której stoi myjnia, a także koszt ochrony obiektu jak i samej wody, której zużyjesz przecież całkiem sporo.

Pomysł na dochód pasywny z e-biznesu

Różnica pomiędzy dochodem pasywnym z biznesu internetowego a stacjonarnego najwidoczniejsza jest przede wszystkim w kosztach jakie musisz ponieść.

W przypadku e-biznesu często koszty są niemal zerowe lub śmiesznie niskie. Liczy się przede wszystkim pomysł i biznesplan, a jeśli te są dobre, to stajesz przed szansą na bardzo duży dochód pasywny przy niewielkich kosztach.

Co zatem możesz zrobić by stać się rentierem prowadząc biznes on-line?

1.Zautomatyzowany serwis internetowy: np. z ogłoszeniami lub aukcjami

Na pewno znasz takie serwisy ogłoszeniowe jak choćby OLX czy aukcyjne typu Allegro.

Chyba nie muszę nikomu mówić, że te zautomatyzowane serwisy WWW zarabiają miliony. Nota bene, oba należą do tej samej grupy.

Zasada działania jest prosta: serwis ma za zadanie kojarzyć kupujących (poszukujących) ze sprzedającymi (ogłaszającymi). Zarabia na pośrednictwie, czyli pobieraniu opłat za wystawienie aukcji lub dodanie ogłoszenia.

Cześć serwisu jest bezpłatna (na przykład wystawienie ogłoszenia w określonej kategorii) czy też pobierana jest niewielka opłata (za wystawienie prostej aukcji w określonych kategoriach).

Spore pieniądze te serwisy zarabiają na opcjach dodatkowych, polegających na promowaniu aukcji czy ogłoszenia, które w teorii mają zwiększyć sprzedaż lub ilość odpowiedzi na anons.

Wcale nie musisz powielać tego pomysłu w stosunku 1:1, bo i tak z gigantem takim jak grupa Allegro będzie Ci ciężko rywalizować. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie byś na przykład otwarł podobny serwis, z tym że bardziej wyspecjalizowany, celujący w określony segment.

Możesz również wpaść na pomysł wykorzystujący ten sposób zarabiania pasywnego w oparciu o całkiem inny serwis (niekoniecznie ogłoszeniowy czy aukcyjny). Rozchodzi się o to by pobierać opłaty od określonej czynności, wykonanej przez użytkownika strony. I robić to w sposób zautomatyzowany.

2.Adwords to przykład jak Google zarabia pasywnie

Chyba nie muszę pytać czy znasz Google? Oczywiście, że znasz.

Gdy wpisujesz w wyszukiwarkę zapytanie, na przykład: pomysły na dochód pasywny, to Twoim oczom ukazują się strony najlepiej (wg Google) odpowiadające na to zapytanie.

Musisz jednak wiedzieć, że część wyników to nie tylko wyszukiwania organiczne, ale również płatne, czyli takie gdzie reklamodawca zapłacił Google by znaleźć się na szczycie listy wyszukiwania.

Cel (dla reklamodawcy) jest taki byś wszedł na jego stronę WWW (a następnie dokonał zakupu, wysłał zapytanie czy podjął inną akcję).

Za to, reklamodawca płaci określoną stawkę dla Google w programie Google Adwords. I w ten sposób, światowy gigant zarabia pasywnie.

3.Adsense to przykład jak Ty możesz zarabiać pasywnie

Skoro w Adwords działają reklamodawcy płacący za to by pojawiać się w reklamach Google, to muszą być również ich wydawcy.

Wprawdzie część reklam wyświetlana jest bezpośrednio w wyszukiwarce, jednak pozostała część wyświetla się na stronach WWW.

I w ten sposób dochodzimy do wydawców reklam, którzy za ich umieszczenie na swoich serwisach zarabiają pieniądze w sposób pasywny.

Jak? Otóż wystarczy założyć konto Google Adsense i pobrać kod, który następnie w bardzo prosty sposób wkleja się na swojego bloga, stronę WWW czy też Youtube (do tego tematu powrócimy poniżej).

Następnie każdy kto klika w reklamę zamieszczoną na mojej stronie, moim blogu przynosi mi określony przychód. Jak wysoki? To zależy między innymi od branży (np. finanse, ubezpieczenia, nieruchomości) są najlepiej płatne.

Z uwagi jednak na istnienie różnych programów blokujących reklamy oraz większą świadomość użytkowników co jest reklamą a co nie oraz niechęć do wszelkiej maści spamu, zarobki (choć wciąż pasywne) z Adsense są często niewspółmiernie małe do włożonego trudu i pracy w ich pozyskanie.

4.Sprzedaj kurs lub e-book online!

Znacznie więcej pieniędzy pasywnie możesz zarabiać jeśli zamiast promować czyjeś produkty, będziesz sprzedawał swoje. Pisałem o tym w artykule “Programy partnerskie – dlaczego na nich nie zarobisz?”.

W Internecie możesz sprzedawać wszystko, i wszystko się sprzeda: o ile tylko wiesz jak zachęcić i przekonać do zakupu oraz potrafisz nakłonić Twojego pożądanego klienta by zapoznał się z ofertą.

Mój kurs, który sprzedaję na tej stronie “Jak naprawdę zarabiać w Internecie” jest przykładem sposobu w jaki możesz zarabiać pasywnie.

pomysł na dochód pasywny w Internecie

Dlaczego? Otóż jego stworzenie zajęło mi pewien okres czasu, ale tę “pracę” wykonałem tylko raz. Następnie zaoferowałem go na mojej stronie, dzięki czemu każda sprzedaż równa jest dochodowi pasywnemu jaki w tym uzyskam.

5.Blog: sposoby monetyzacji

Zapewne słyszałeś o blogerach, którzy zarabiają dziesiątki tysięcy złotych miesięcznie prowadząc bloga. I jest to prawda.

Tak samo jak prawdą jest, że istnieją dziesiątki tysięcy blogów, które są prowadzone, ale ich właściciele albo nie zarobili na nich wcale, albo zarobili psi grosz.

Co więc decyduje o tym, że ktoś potrafi zarobić na blogu?:

 • trafny dobór tematyki bloga
 • umiejętnie prowadzony marketing internetowy = pozyskanie czytelników
 • chwytliwe i ciekawe artykuły
 • skuteczny sposób doboru monetyzacji bloga

jak można zarobić na blogu

Aby zarabiać na blogu możesz wyświetlać reklamy z programu Google Adsense (ten pomysł możesz rozważyć) lub spróbować pozyskać reklamodawców na własną rękę (jest to bardzo trudne). Bez względu na wybrany model, aby zarabiać w ten sposób sensowne pieniądze będziesz musiał wykonać tytaniczną pracę bez gwarancji efektów.

To jednak nie jedyne sposoby monetyzacji bloga. Możesz również udostępnić odpłatną możliwość umieszczania artykułu na Twoim blogu. Dlaczego ktoś miałby korzystać z tej opcji? By w ten sposób wypromować swój biznes oraz zyskać ważne w kontekście pozycjonowania strony linki.

Na blogu zarabiać możesz również jeśli zdecydujesz się pobierać opłaty za dostęp do treści. W tym wypadku musisz jednak publikować konkretne porady (np. z zakresu pomocy prawnej), na które nie da się znaleźć odpowiedzi na co drugiej stronie w Internecie.

6.Sprzedaż szablonów lub grafik np. do WordPressa

Coraz większa popularność biznesu internetowego sprawia, że strony czy też sklepy internetowe chcą założyć osoby nie znająca się na informatyce, grafice czy tworzeniu stron WWW.

Jeśli masz takie umiejętności to możesz je wykorzystać by zarabiać pasywnie.

Jak? Wystarczy stworzyć szablon strony (np. dla najpopularniejszego systemu CMS) jakim jest WordPress i sprzedawać go na swojej stronie czy takich specjalnie przeznaczonych do tego portalach.

Zapotrzebowanie na szablony do WordPress (jak i innych systemów CMS) jest bardzo duże.

Jednak równie dobry biznes możesz zrobić sprzedając wtyczki do WP czy innego rodzaju oprogramowanie (np. program do samodzielnej rachunkowości, aplikację do projektowania wizytówek i tym podobne – pomysły są wręcz nieograniczone).

7.Banki zdjęć to pomysł na dochód pasywny dla fotografów

Lubisz i potrafisz robić dobre zdjęcia? Twoja pasja i hobby może stać się źródłem sensownego zarobku pasywnego.

Banki zdjęć takie jak Fotolia dają każdemu z nas możliwość umieszczenia tam swoich zdjęć, które następnie będą sprzedawane za pośrednictwem tegoż portalu.

Z uwagi na to, że takie banki zdjęć działają na całym świecie liczba Twoich potencjalnych klientów jest nieskończenie długa, choć równie bogata jest również konkurencja.

Przy dobrym sprzęcie oraz przede wszystkim pomyśle na zdjęcia i świadomości jakich zdjęć ludzie poszukują, możesz zapewnić sobie stały i satysfakcjonujący dochód pasywny.

8.Programy partnerskie: utopia czy złudne nadzieje?

Przez wielu, programy partnerskie a właściwie ich promocja utożsamiane są z jednym, z najbardziej popularnych sposobów jak zarabiać w Internecie.

Pisałem o tym w artykule o programach partnerskich.

W wielkim skrócie (więcej dowiesz się z powyższego artykułu) ten model biznesu jest prosty: tworzysz treść (niekoniecznie tekstową, może być również multimedialna), za pomocą której promujesz czyjś produkt lub usługę (stronę internetową, suplement diety, pożyczkę, ogłoszenie nieruchomości) i w zamian za: kliknięcie w link, zapisanie się do formularza czy zakup otrzymujesz wynagrodzenie (prowizję).

Moim zdaniem ten pomysł nie przynosi oczekiwanego dochodu pasywnego, a włożony wysiłek jest niewspółmiernie duży do zarobków.

9.Subskrypcje – na stronach WWW, aplikacjach

Przyznam szczerze, że pobieranie opłat za subskrypcje może być jednym z najlepszych pomysłów na dochód pasywny, choć wymagający: sporej ilości pracy, wiedzy (umiejętności), a także nakładów finansowych.

Dziś, większość z nas korzysta z nowoczesnych smartfonów, na których mamy wiele zainstalowanych aplikacji. Część jest darmowa (choć korzystając z nich natkniemy się na płatne, dodatkowe opcje), a część aplikacji jest płatna za w ogóle dostęp do nich.

Nie musisz jednak ograniczać się do tworzenia aplikacji: opłaty za subskrypcje możesz również pobierać na stronie internetowej, na przykład na stronie z filmami, ciekawymi artykułami czy jakimikolwiek innymi produktami.

Rozchodzi się jednak o to by co miesięcznie pobierać opłatę za dostęp: do treści (artykuły, filmy), produktu (aplikacji), usługi (np. promocji strony internetowej).

10.Pay to play czyli tworzymy dochodową aplikację na smartfony

Kontynuując temat dochodowych aplikacji na smartfony jakie możesz tworzyć, warto zastanowić się nad modelem free to play, pay to win.

Co kryje w sobie ta enigmatyczna nazwa?

Kiedy zalogujesz się do sklepu Google Play to zobaczysz, że najpopularniejsze aplikacje (załóżmy, że mówimy o grach) mają wiele milionów pobrań. I są bezpłatne (free to play).

Kiedy jednak zaczniesz w nie grać to szybko zorientujesz się, że aby stać się najlepszym graczem i przyspieszyć bardzo długi okres oczekiwania na wykonanie akcji musisz dysponować specjalnymi przedmiotami, które są płatne realnymi pieniędzmi (pay to win).

Free to play, pay to win to jeden z najbardziej dochodowych modeli biznesowych każdej aplikacji na smartfony.

By stworzyć aplikację na Androida z której będziesz czerpać dochód pasywny musisz jednak wiedzieć, że:

 • wymaga to ogromnej wiedzy i umiejętności z zakresu programowania
 • wymaga to gigantycznych pieniędzy na promocję aplikacji

Każdego miesiąca powstają dziesiątki aplikacji, które są bardzo ciekawe pod względem grafiki czy gameplayu ale nigdy nie odnoszą sukcesu i nigdy nie zarabiają pieniędzy.

Powód jest prosty: niewystarczający kapitał na marketing internetowy. Na tym rynku naprawdę ciężko jest rywalizować ze światowymi gigantami, którzy przeznaczają na ten cel miliony dolarów.

11.Kanał Youtube jako źródło zarobków z reklam

Pamiętasz jak wspominałem w podpunkcie o Google Adsense, że jeszcze wrócimy do tematu Youtube? Teraz nadszedł na to czas.

Otóż reklamy Google Adsense możesz umieszczać również w filmach, które publikujesz na Youtube.

Jeśli potrafisz tworzyć ciekawe, śmieszne, intrygujące lub szokujące filmiki to możesz przyciągnąć na swój kanał setki tysięcy a nawet miliony widzów.

W teorii to może przełożyć się na spore dochody z reklamy, bo “przecież ktoś w nie kliknie”.

Jest to ciekawy sposób na to jak zarabiać pasywnie przez Internet, choć w tym wypadku nie do końca musi to być zarobek pasywny, bo przecież filmiki musisz tworzyć regularnie, a to wymaga nakładu pracy.

Owszem, możesz w sposób pasywny zarabiać publikując kilka filmów i na tym poprzestając, jednak zapewne nie będzie to wielkość zarobku, która Cię zainteresuje.

Mam dochód pasywny. Czy to koniec?

Byłoby co najmniej głupie z Twojej strony by po tym jak już osiągniesz dochód pasywny zrezygnować z walki o kolejne sukcesy.

Biznesplan, model działania czy strategię biznesową można przecież… powielić.

Nawet jeśli zarabiasz pieniądze nic nie robiąc to ileż można się wylegiwać na wczasach, pływać w basenie czy po prostu leniuchować. Tak wiem, dużo:)

Osoby, które lubią pieniądze powinny jednak być ambitne. Taki musisz być i Ty.

Zresztą kiedy zarabiasz pieniądze w sposób pasywny i wiesz, że taki pomysł na biznes jest świetny, i sprawia, że czujesz się szczęśliwy, decyzje o kolejnych krokach, inwestycjach czy pomysłach biznesowych przychodzą po prostu łatwiej.

Kiedyś wydawało mi się, że kiedy już uzyskam dochód pasywny nie będę robił nic więcej. Poza przyjemnościami.

I tak było przez pewien czas, po którym zdałem sobie sprawę: hej, skoro ten biznes wypalił to dlaczego nie mógłbym skopiować tej samej strategii do innych biznesów. Wystarczy przecież powielić wszystko co robiłem do tej pory.

W ten sposób udało mi się wystartować z kilkoma kolejnymi pomysłami na biznes opartymi o ten sam model biznesowy.

Efekt jest taki, że mam kilka źródeł, z których uzyskuję dochód pasywny. W ten sposób zagwarantowałem sobie wolność finansową, dzięki której nie muszę już pracować na etacie czy martwić się co będzie jutro.

Tego i życzę Tobie Drogi Czytelniku. Pozostań zainspirowany i działaj!

Komentarze

 1. Mariusz

  Swietny artykul
  Jestem pod ogromnym wrazeniem jak wiele mozna zrobic w jak zroznicowany sposob i zarabiac jeszcze na tym.
  Jeszcze raz dziekuje za inspiracje do dzialania oraz praktyczne rozwjazania na dochod pasywny.

 2. Pingback: Jak krok po kroku zacząć osiągać dochód pasywny? - Forum artykułów edukacyjnych – Forumo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*